Publiceringsdatum: 2025-06-12
Söker du efter ett jobb inom administration, ekonomi, juridik-sektorn? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Jobbusters AB genom att arbeta som chefssekreterare. Om du vill arbeta heltid hos Jobbusters AB, har de just nu en tjänst 3 månader – upp till 6 månader som kan passa dig.
Denna tjänst finns tillgänglig i Linköping som är tjänsteorten. Jobbusters AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som chefssekreterare. De har just nu ett ledigt jobb som chefssekreterare som kan vara av intresse för dig. Sök jobbet som chefssekreterare hos Jobbusters AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast lördag den tjugonionde november 2025.
Vill du ha en central roll i en dynamisk och framåtlutad techmiljö där du får kombinera administration, verksamhetsstöd och intern kommunikation? Vi söker nu en erfaren och självgående ledningsassistent till ett varierat och viktigt uppdrag hos vår kund inom mjukvaruutveckling i Linköping. Här blir du en nyckelperson som bidrar till en positiv företagskultur, effektiva processer och en välfungerande kontorsmiljö.
Som ledningsassistent får du en central funktion där du stöttar Site Lead och ledningsgrupp i det dagliga arbetet och bidrar med operativt stöd inom områden som HR, ekonomi, inköp, säkerhet och kontorsservice. Du fungerar som en naturlig kontaktpunkt mellan olika interna funktioner och säkerställer att både människor och processer fungerar smidigt och effektivt.
Det här är en roll för dig som trivs med varierande uppgifter, högt tempo och att arbeta lösningsorienterat i en organisation där initiativ uppskattas.
För att lyckas i rollen krävs en god förmåga att arbeta självständigt och driva dina ansvarsområden framåt, samt en mycket god samarbetsförmåga och en prestigelös attityd i ett mindre team. Du har ett öga för förbättringsmöjligheter och en lösningsorienterad inställning.
Välkommen med din ansökanAnställningens omfattning: 100% Anställningsform: Tidsbegränsad anställning som konsult via JobBusters. Start: 2025-07-01 Slut: 2025-12-31, med möjlighet till förlängning Utvalda förmåner: Kollektivavtal, Friskvårdsbidrag, Benifex med mera I din ansökan: säkerställ att det tydligt framgår att du är kvalificerad utefter kundens önskade kvalifikationer.
Bra att känna till!Vi går igenom ansökningarna löpande. Då processerna i konsultvärlden ofta går snabbt kan tjänsten tillsättas innan sista ansökningsdatum – vänta därför inte med att skicka in din ansökan!
Du behöver inte skriva ett personligt brev utan i stället ber vi dig svara på urvalsfrågorna i samband med ansökan.
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Jobbusters AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 3 månader – upp till 6 månader |
Organisationsnummer | 5568265606 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Chefssekreterare |
Yrkesområde | Administration, ekonomi, juridik |
Jobbusters AB söker en person till denna tjänst som chefssekreterare med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som chefssekreterare hos Jobbusters AB skickar du in din ansökan senast 2025-11-29.
Källa: Arbetsförmedlingen
Venus Nagelsalong söker två personer till tjänsten som nagelterapeut/nagelteknolog i Linköping.
2025-04-19
Mer infoREGION ÖSTERGÖTLAND söker en person till tjänsten som läkare i Linköping.
2025-01-07
Mer infoValueone AB söker tio personer till tjänsten som inköpare i Linköping.
2024-12-27
Mer info