Ekonomer i Östergötland

Publiceringsdatum: 2025-04-29

Har du övervägt att arbeta inom administration, ekonomi, juridik-branschen? Nu har du chansen att börja jobba som controller hos Bemannia AB (Publ.). Bemannia AB (Publ.) söker för närvarande efter personal på heltid för en tjänst 3 månader – upp till 6 månader. Kolla in deras jobbannons för mer information.

Denna tjänst finns tillgänglig i Linköping som är tjänsteorten. Om du är intresserad av en karriär inom controller, ta en titt på den lediga tjänsten som Bemannia AB (Publ.) erbjuder för att se om det är en matchning. Har du vad som krävs för att arbeta som controller hos Bemannia AB (Publ.)? Ansök innan måndag den trettionde juni 2025 och ta reda på det!


Jobbannons

Bemannia är ett auktoriserat bemannings och rekryteringsföretag med många kunder inom offentligt sektor, vi erbjuder dig här chansen att utöka din erfarenheter med varierande uppdrag som bidrar både till samhället och din framtid.

Om uppdraget

Vi söker nu efter ekonomer, redovisningsekonomer, controllers och andra kvalificerade ekonomiroller till våra kunder i Östergötland. Vi ser ett ökat behov från våra kunder i offentlig sektor och vi hoppas därför att du vill bidra med din kompetens!

Detta avser konsultuppdrag både på heltid och deltid, ibland med möjlighet till distansarbete.  Skicka in din ansökan så tar vi kontakt när vi har ett matchande uppdrag

Dina kvalifikationer

  • Relevant akademisk utbildning inom ekonomi
  • 3 års dokumenterad erfarenhet inom offentlig sektor (inom ekonomi)
  • God förmåga att snabbt sätta sig in i processer och rutiner
  • Aktuell kunskap om relevanta lagar och förordningar 
  • God kommunikationsförmåga i tal och skrift
  • Hög integritet och god kännedom om hantering av sekretess (OSL) och personuppgifter (GDPR)

Vad vi erbjuder dig

Som konsult hos Bemannia får du:

En nära kontakt med din konsultchef Möjlighet till fler spännande uppdrag Erfarenhet på lärorika arbetsplatser där din kompetens gör skillnad Trygga anställningsvillkor

Läs mer om hur det är att vara konsult hos oss här: Att" rel="nofollow" target="_BLANK">https://www.bemannia.se/jobba-som-konsult/">Att jobba som konsult via Bemannia

Om ansökan

Sök tjänsten genom att klicka på ansök nedan. Ladda gärna upp ditt cv i word-format och på svenska. 

Vi tar inte emot ansökningar via mail men har du specifika frågor kring tjänsten besvaras dessa av ansvarig rekryterare, Kajsa Hessel, kajsa.hessel@bemannia.se

 Bemannia är ett publikt och svenskägt bemannings- och rekryteringsföretag som tillhandahåller kompetent och kvalificerad personal genom uthyrning, rekrytering och personalentreprenader inom Organisation & Ledarskap, PR & Information, Marknad & Sälj, Ekonomi, Juridik, HR & Personal, Fastighet & Teknik, IT & Data samt Kontor & Administration. Bemannia har ramavtal med merparten av Sveriges Myndigheter och Sveriges kommuner, dess förvaltningar och bolag. Bemannia är medlem i Kompetensföretagen och är ett auktoriserat Bemanningsföretag och Rekryteringsföretag samt har kollektivavtal med Unionen, Akademikerna, SEKO samt LO och Hotell- och Restauranganställdas förbund. Bemannia är certifierat enligt SS-EN ISO 9001:2015, Ledningssystem för kvalitet, SS-EN ISO 14001:2015, Miljöledningssystem – krav och vägledning, SS-ISO 45001:2018, Ledningssystem för arbetsmiljö och SS-ISO/IEC 27001:2013 Ledningssystem för informationssäkerhet

Ledningen för bolaget har varit verksam i branschen i 40 år. 

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnBemannia AB (Publ.)
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5566268347
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeController
YrkesområdeAdministration, ekonomi, juridik

Ansökan

Bemannia AB (Publ.) söker en person till denna tjänst som controller med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som controller hos Bemannia AB (Publ.) skickar du in din ansökan senast 2025-06-30.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Ekonomikonsult till Meritmind, Östergötland

Meritmind AB söker en person till tjänsten som redovisningsekonom i Linköping.

2025-06-03

Mer info

Ekonomiassistenter till Meritmind, Östergötland

Meritmind AB söker en person till tjänsten som ekonomiassistent i Linköping.

2025-06-03

Mer info

Inköpare till våra kunder i Östergötland

Experis AB söker två personer till tjänsten som inköpare i Linköping.

2025-06-04

Mer info