Publiceringsdatum: 2025-12-18
Funderar du på att söka jobb inom administration, ekonomi, juridik? Letar du efter en chans att arbeta som frontofficepersonal på Iss Facility Services AB? Nu är det möjligt. Vill du arbeta deltid hos Iss Facility Services AB? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst tills vidare.
Platsen där jobbet finns ledigt är i Linköping. Företaget Iss Facility Services AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som frontofficepersonal har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Har du vad som krävs för att arbeta som frontofficepersonal hos Iss Facility Services AB? Ansök innan söndag den artonnde januari 2026 och ta reda på det!
ISS är ett av världens största tjänsteföretag och snart firar vi 80 år i Sverige! Med över 6500 medarbetare i landet, från norr till söder, levererar vi service som gör skillnad. Vi erbjuder våra kunder allt från städning till teknisk service, mat- och arbetsplatstjänster. Vi skapar arbetsplatser där människor trivs, företag växer och där hållbarhet är en självklarhet – socialt, miljömässigt och affärsmässigt. Våra medarbetare är hjärtat i det vi gör – och avgörande för att våra kunder ska känna sig trygga, sedda – och för att deras arbetsplatser ska blomstra.
Office Coordinator till AFRY i Linköping – via ISS
Vill du vara med och skapa en arbetsplats där människor trivs, utvecklas och känner sig välkomna varje dag? För AFRYs räkning söker ISS nu en engagerad och serviceinriktad Office Coordinator till kontoret i Linköping.
I denna roll blir du en viktig del av arbetsplatsens hjärta – du är den som möter besökare med ett leende, hjälper nya medarbetare att komma på plats och ser till att kontoret fungerar smidigt i vardagen. Du arbetar brett med varierande uppgifter inom service, administration och samordning.
Exempel på arbetsuppgifter:
Du arbetar nära både AFRY och ISS, och är en del av ett team där samarbete, ansvar och omtanke står i fokus.
Du är en självgående person som gillar att ta initiativ och hitta lösningar. Du har ett öga för detaljer, trivs med att ha många bollar i luften och är trygg i att fatta beslut inom givna ramar. Du har också hög integritet – du hanterar information med omdöme och respekt, och är en pålitlig kollega som står för dina värderingar.
Du har goda kunskaper i Office 365, talar och skriver svenska och engelska obehindrat, och har B-körkort. Vi ser gärna att du har erfarenhet från liknande roller och uppskattar struktur, rutiner och ett högt tempo.
Du trivs i rollen som företagsrepresentant och delar ISS värderingar ärlighet, entreprenörskap, ansvar och kvalitet. Det innebär att du har en hög servicenivå, god överblick över ditt serviceområde och bidrar med förslag till förbättringar hos kunden.
Vi erbjuder en varierande och spännande roll där ditt arbete kommer vara en viktig del i att nå ISS och kundens mål.
Du kommer att arbeta nära kompetenta medarbetare som du får stort utbyte av, då vi värnar om att hjälpa och utveckla varandra. ISS storlek och breda tjänsteutbud bidrar till att det finns goda utvecklingsmöjligheter såväl nationellt som globalt. Vårt fokus ligger i att ta hand om och utveckla våra medarbetare, för vi tror på att ”People make places”. ISS erbjuder bland annat utbildningar och talangprogram – allt för att du ska engageras och utvecklas på jobbet.
Vi värderar mångfald och inkludering högt. Hos ISS är alla människor lika mycket värda och har samma rättigheter och möjligheter. Våra medarbetare speglar samhällets mångfald, vilket både är en konkurrensfördel och en tillgång i vårt långsiktiga hållbara arbete. Vår inkluderande företagskultur stärker våra medarbetare, gör oss mer kreativa och produktiva samt skapar en attraktivare arbetsplats.
ISS värderingar, som är fundamentala i hur vi arbetar, är kvalitet, ansvar, ärlighet, entreprenörskap och gemenskap. Därför är det viktigt att du känner att du står för ett arbetssätt och ett förhållningssätt som är i enlighet med dessa.
Om tjänsten:
Tjänsten är en tillsvidareanställning med inledande sex månader provanställning.
Omfattning: 50%, dagtid.
Placeringsorten: Linköping.
Tillträde: enligt överenskommelse.
Sista ansökningsdag: 2025-01-18 – På grund av jul- och nyårshelgerna kan svarstiden för ansökningar och frågor bli förlängd. Vi tackar för ert tålamod och återkommer så snart som möjligt.
Vid frågor om tjänsten kontakta Emelie Bauducco på emelie.bauducco@se.issworld.com
Observera! Vi tar ej emot ansökningar via mail utan enbart via vårt rekryteringssystem. Du ansöker genom att gå in på vår hemsida www.se.issworld.com/sv-se/karriar/din-karriar-pa-iss/sok-jobb och registrera ditt CV. Ansökningar som skickas på annat sätt kommer inte att kunna besvaras eller hanteras för den här rekryteringen.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Iss Facility Services AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5564103280 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Frontofficepersonal |
| Yrkesområde | Administration, ekonomi, juridik |
Iss Facility Services AB söker en person till denna tjänst som frontofficepersonal med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som frontofficepersonal hos Iss Facility Services AB skickar du in din ansökan senast 2026-01-18.
Källa: Arbetsförmedlingen
Opera Sweden AB söker en person till tjänsten som hr-generalist/hr-partner i Linköping.
2025-11-27
Mer infoOnePartnerGroup Östergötland AB söker en person till tjänsten som administrativ assistent i Linköping.
2025-12-04
Mer infoFörsvarsmakten söker en person till tjänsten som specialistofficer i Linköping.
2025-12-10
Mer info