Kreativ Kallskänka

Publiceringsdatum: 2026-02-18

Söker du efter ett jobb inom hotell, restaurang, storhushåll-sektorn? Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB söker just nu efter en kallskänka och du kan vara den de letar efter. Detta är ett jobb på heltid där Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB letar efter någon under 6 månader eller längre.

Denna tjänst finns tillgänglig i Linköping som är tjänsteorten. Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom kallskänka. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Söker du efter en spännande karriär som kallskänka? Sök jobbet hos Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB senast fredag den tjugonde mars 2026 och bli en del av deras team.


Jobbannons

Vi söker nu dig som vill vara med vårat team i köket i Tropikhuset som är beläget i vackra Linköping trädgårdsförening där vi även driver Café Belvederen.

Här lagar vi mat från grunden med lokala råvaror, vi har även eget konditori och egen glass tillverkning.

Vi söker en kallskänka som gillar att vara kreativ i köket, öga för färg & form.Du bör kunna strukturera upp arbetet, ha ordning & reda samt tycka det är kul med tempo!

Vi blickar framåt och hoppas du gillar nyheter och framåtanda!

Vi vill att du är glad & ansvarstagande och lägger ner det lilla extra i ditt arbete.

Vi ställer höga krav att du bemöter våra gäster & medarbetare på ett positivt sätt, att du är flexibel för att hjälpa till där det behövs.

Skriv till oss vad du kan bidra vårat team med!

Fast anställning & bra lön vid rätt person.

Maila din ansökan till

jobb@belvederen-tropikhuset.se

Märk din ansökan med "Kallskänka"

Varmt välkommen med din ansökan!

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnLinköpings Trädgårdscafé & Kök AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning6 månader eller längre
Organisationsnummer5569328866
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeKallskänka
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB söker en person till denna tjänst som kallskänka med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som kallskänka hos Linköpings Trädgårdscafé & Kök AB skickar du in din ansökan senast 2026-03-20.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Kallskänka till nyöppnad restaurang- Mjellerumsgården

Skönfärgaregården AB söker en person till tjänsten som kallskänka i Linköping.

2026-01-31

Mer info

Kreativ Webbdesigner

Antupdevelopment söker en person till tjänsten som webbdesigner i Linköping.

2026-01-15

Mer info

PRODUKTUTVECKLARE TILL KREATIVT TEKNIKFÖRETAG I LINKÖPING

Friday Väst AB söker en person till tjänsten som produktutvecklare i Linköping.

2026-01-27

Mer info