Publiceringsdatum: 2025-11-17
Funderar du på att söka jobb inom transport, distribution, lager? Ett spännande jobb som lagerarbetare hos Uniflex AB väntar på dig - varför inte söka idag? Om du vill arbeta heltid hos Uniflex AB, har de just nu en tjänst 6 månader eller längre som kan passa dig.
Denna position är tillgänglig i Linköping. Uniflex AB har just nu ett ledigt jobb som lagerarbetare. Låt Uniflex AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som lagerarbetare! Ansök seast onsdag den trettioförsta december 2025.
Är du en ordningsamt, driven och flexibel person med ett tekniskt intresse, då har du kommit rätt.
Nu letar SAAB efter sin framtida kollega till sin unika och spännande verksamhet inom logistik.
Du kommer att bli en del av logistics inom sektionen Aircraft Mechanics and Logistics i Malmslätt. Sektionens uppdrag är att försörja underhållssystemen med rätt utrustning så att förebyggande och avhjälpande underhåll av flygplan kan utföras hos kunder, slutanvändare och operatörer.
Tjänsten innefattar Dagtid.
Arbetsuppgifterna är varierande men består huvudsakligen av:
Kundkontakt med både interna och externa kunder är en naturlig del av din vardag. I och med detta kan tjänsten komma att inkludera resor till Saabs andra sajter samt ut till kund.
Det finns stora möjligheter för utveckling inom SAAB samt av dina tidigare erfarenheter finns det möjlighet att driva något av de förbättringsarbeten som genomförs inom sektionen.
För att lyckas i rollen ser vi att du har ett tekniskt intresse samt är en flexibel och praktisk lagspelare som även kan arbeta på egen hand. Du har ett driv och en positiv inställning som gör att du ser lösningar istället för problem och är inte rädd för att hugga i. Ett sinne för ordning och reda är viktigt.
Krav för tjänsten är:
Meriterande för tjänsten är:
Befattningen kräver att du genomgår och godkänns enligt vid var tid gällande bestämmelser för säkerhetsskydd. För befattningar där Saab har krav på säkerhetsklassinplacering kan, i förekommande fall, medföra krav på visst medborgarskap.
tjänsten är ett konsultuppdrag på minst 6 månader. Du blir anställd hos Uniflex, med goda chanser till förlängning alternativt fast anställning på Saab!
Saab är ett globalt försvars- och säkerhetsföretag som är verksamt inom flyg-, land- och marinförsvar, civil säkerhet och kommersiell flygteknik. Med över 19 000 medarbetare över hela världen är de tekniskt ledande inom många områden och satsar en femtedel av sina intäkter på forskning och utveckling.
Aeronautics, ett affärsområde inom Saab, levererar ett brett utbud av tjänster och integrerade supportlösningar till kunder inom försvar och på kommersiell marknad för kostnadseffektiv support av system och plattformar under hela livscykeln.
Sektionen Aircraft Mechanics and Logistics ingår i avdelning Ground Support Equipment (GSE) inom Aviation services. Avdelningen arbetar med affärer riktade mot underhållssystemen för Gripen, Försvarsmaktens flygplan och helikoptrar samt faciliteter och hangarer, med verksamhet i Linköping, Arboga och Östersund.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Uniflex AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5566370341 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Lagerarbetare |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
Uniflex AB söker en person till denna tjänst som lagerarbetare med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare hos Uniflex AB skickar du in din ansökan senast 2025-12-31.
Källa: Arbetsförmedlingen
Experis AB söker en person till tjänsten som kvalitetsingenjör, textil, trä, glas, förpackn. i Linköping.
2025-11-14
Mer infoUMS Skeldar Sweden AB söker en person till tjänsten som helikoptertekniker i Linköping.
2025-07-07
Mer infoUMS Skeldar Sweden AB söker en person till tjänsten som helikoptertekniker i Linköping.
2025-07-07
Mer info