Publiceringsdatum: 2025-06-11
Vill du arbeta inom industriell tillverkning-branschen? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Adecco Sweden AB genom att arbeta som livsmedelsarbetare, mejeri. Adecco Sweden AB söker någon som vill arbeta heltid under 6 månader eller längre. Kanske är det du?
Att bo i närheten av Linköping kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Om du letar efter en spännande karriär inom livsmedelsarbetare, mejeri-branschen, har Adecco Sweden AB just nu fyra lediga jobb som kan vara av intresse. Söker du efter en spännande karriär som livsmedelsarbetare, mejeri? Sök jobbet hos Adecco Sweden AB senast fredag den elfte juli 2025 och bli en del av deras team.
Sök till ett av Sveriges godaste jobb – Processoperatörer till ASM Foods Mjölby!
Är du redo att ta nästa steg i din karriär och bli en del av ett företag som bokstavligen skapar Sveriges godaste produkter? Då är detta jobb för dig!
ASM Foods söker nu flera processoperatörer till sin moderna och välsmakande produktion i Mjölby. Som processoperatör kommer du att introduceras till företagets olika tillverkningsprocesser och successivt få ansvar för ett eget processflöde. Det handlar om framställning och paketering av choklad- och livsmedelsprodukter i världsklass.
Arbetet är varierat, kräver noggrannhet och ett högt kvalitetstänk. Vi verkar i en miljö där tempot är högt och förändring är en naturlig del av vardagen. Rollen passar dig som trivs med att hantera flera processer samtidigt och som motiveras av variation snarare än av en strikt och förutsägbar struktur. Tjänsten innebär två- eller treskift samt eventuellt helgarbete. Ständigt nattskift kan också förekomma.
Tjänsten är en direktrekrytering till ASM Foods, vilket innebär att du blir anställd direkt av företaget.
Observera att drogtester kommer att genomföras innan anställning samt löpande under anställningstiden i enlighet med företagets policy.
Vi söker dig som:
Erfarenhet från livsmedelsproduktion eller liknande industri är meriterande, likaså truckvana – men inget krav.
Rekryteringsprocessen inkluderar videointervjuer och tester, så se till att skicka in din ansökan och genomföra intervjun och testen så snart som möjligt. Urval sker löpande.
Vi lägger stor vikt vid personlig lämplighet och tidigare erfarenhet från livsmedelsproduktion.
ASM Foods AB är en del av Barry Callebaut-koncernen – världsledande inom choklad- och kakaoprodukter. I Mjölby utvecklar och tillverkar ASM Foods kundanpassade varor för bageri-, mejeri-, glass och konfektyrindustrin. Företaget har ett tydligt hållbarhetsfokus och arbetar mot målet att all choklad ska vara hållbart producerad.
Hos ASM Foods blir du en del av ett engagerat team som skapar produkter som både smakar och gör gott.
Missa inte chansen att få arbeta i en spännande och växande bransch – sök redan idag till ett av Sveriges godaste jobb!
Vänligen kontakta rekryteringsansvarig:
Marcus Björk 0736- 84 70 36, marcus.bjork@adecco.se
Har du frågor angående registrering, var god kontakta supporten via info@adecco.se
Antal tjänster | 4 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Adecco Sweden AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 6 månader eller längre |
Organisationsnummer | 5564472677 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Livsmedelsarbetare, mejeri |
Yrkesområde | Industriell tillverkning |
Adecco Sweden AB söker fyra personer till denna tjänst som livsmedelsarbetare, mejeri med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som livsmedelsarbetare, mejeri hos Adecco Sweden AB skickar du in din ansökan senast 2025-07-11.
Källa: Arbetsförmedlingen
Bravura Sverige AB söker en person till tjänsten som servicetekniker, maskin i Linköping.
2025-06-05
Mer infoValueone AB söker tio personer till tjänsten som inköpare i Linköping.
2024-12-27
Mer infoA Hub AB söker en person till tjänsten som it-tekniker/datatekniker i Linköping.
2025-01-24
Mer info