Kock för säsongsuppdrag april till september i Sankt Anna skärgård

Publiceringsdatum: 2026-05-16

Har du övervägt att arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll-branschen? M Dryck & Konsult AB är på jakt efter en skicklig kock à la carte och du kan vara rätt person för jobbet. M Dryck & Konsult AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för 3 månader – upp till 6 månader, ta en titt på denna jobbannons.

Platsen där jobbet finns ledigt är i Linköping. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos M Dryck & Konsult AB i rollen som kock à la carte så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Sista ansökningsdagen till jobbet som kock à la carte hos M Dryck & Konsult AB är torsdag den tolfte november 2026.


Jobbannons

Vill du jobba i Sankt Anna skärgård i under sommarhalvåret?

Nu letar vi efter dig som kock som vill vara med att jobba med ett framåtlutande företag som gillar att skapa goda relationer med våra samarbetspartners.

Denna rollen kommer du att jobba på en ala carte krog i skärgården. Din roll handlar om att skapa menyer för större grupper som konfererar innan sommaren kliver på där det är ala carte som serveras hela dagen. Du gillar att jobba med både yngre och äldre samt har förståelse för den svenska sommarsäsongen.

Låter det som du?

ROLLEN Som kock ser du till att det är rent och snyggt på din station, att preppen är gjord, ser till att maten som levereras är av högsta kvalitet. Du är öppen och anpassningsbar på arbetsplatsen. Du är trygg i dig själv, ser lösningar och potentiella vägar framåt för gäst och medarbetarresan. Du är strukturerad, ordningsam och håller den höga nivå som idag eftersträvas.

Du kommer att arbeta aktivt med hållbarhet. Den cirkulära hållbarhetsresan avspeglar vårt fotavtryck både socialt, ekonomiskt och miljömässigt. Nöjda och motiverade medarbetare driver engagemang. Du är med andra ord en ambassadör för Progressio.

DET HÄR ÄR DU BRA PÅ - Laga god mat - Har en god struktur  - Öppensinnad

DET HÄR FÅR DU - Bra lön  - OB - Tjänstepension & försäkringar via Fora - Boende finns på plats och ingår

ROLLEN Säsong med chans till förlängning 1 april till 30 september Tjänsten tillsätts omgående

VID FRÅGOR Magnus Olsson magnus@progressioswe.se 

OM OSS Progressio är ett rekryteringsföretag som hjälper våra samarbetspartners att lyckas framåt. I de flesta syften handlar det om att någon som slutar och någon ska börja, när man har som mest att göra. Då hjälper vi till att göra det enkelt i syftet att hitta ett nytt gött jobb. Antigen på ett eller flera ställen under ett år. Självklart ser vi anställningen som att den ska bli permanent, om du vill det.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnM Dryck & Konsult AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5590716857
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeKock à la carte
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

M Dryck & Konsult AB söker en person till denna tjänst som kock à la carte med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som kock à la carte hos M Dryck & Konsult AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-12.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Kock för säsongsuppdrag maj till september i Sankt Anna skärgård

M Dryck & Konsult AB söker en person till tjänsten som kock à la carte i Linköping.

2026-04-10

Mer info

CE-förare till fjärr- bulk och distributions – Extraarbete i Linköping

Agil arbetskraft Sverige GF AB söker en person till tjänsten som fjärrbilsförare i Linköping.

2026-01-30

Mer info

CE förare till fjärr, bulk och distribution

Agil arbetskraft Sverige GF AB söker en person till tjänsten som distributionsförare i Linköping.

2026-03-03

Mer info