Publiceringsdatum: 2026-04-24
Skulle du vilja jobba inom data/it? Positionen som mjukvaruutvecklare hos Eccera Professionals AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Eccera Professionals AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.
Om du redan bor i närheten av Linköping, är det här din chans att söka ett spännande jobb Företaget Eccera Professionals AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som mjukvaruutvecklare har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Låt Eccera Professionals AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som mjukvaruutvecklare! Ansök seast söndag den tjugoåttonde juni 2026.
Vi är specialister på bemanning och konsulttjänster inom IT och teknik – från lovande talanger och konsulter med bred kompetens till erfarna specialister med djup expertis.För dig som kandidat innebär vi en trygg partner som erbjuder spännande uppdrag, personlig utveckling och nära kontakt med våra rådgivare. Vi ser till att du får rätt uppdrag för din kompetens och dina ambitioner – alltid med människan i centrum.För våra kunder betyder det att vi är en pålitlig leverantör som snabbt kan matcha rätt kompetens med rätt behov. Utöver vår egen starka konsultorganisation har vi även ett utökat partnernätverk, vilket gör att vi kan erbjuda ännu större flexibilitet och bredd i leveransen.Samarbete och kvalitet präglar allt vi gör, och våra kärnvärden sammanfattas i vårt löfte: Empowering the Nordics through people.Eccera har 300 anställda och kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö och Linköping. Vi är medlem i Almega Kompetensföretagen och följer deras tecknade kollektivavtal med Unionen.
Vi söker en DevOps Engineer med djup kunskap inom MS Azure och Terraform. Vi ser gärna att du har minst 4 års erfarenhet inom området.
Vill du arbeta med samhällskritiska system där säkerhet, stabilitet och prestanda är avgörande? Vi söker nu en erfaren DevOps Engineer till en av våra kunder inom försvarssektorn i Linköping – en miljö där din kompetens verkligen gör skillnad.
I takt med att vår kund skalar upp sin plattform och ökar graden av automatisering, behövs en specialist som kan driva utvecklingen av molninfrastruktur framåt. Här får du en nyckelroll i att effektivisera leveranser, stärka driftsäkerheten och vidareutveckla arbetet med Infrastructure as Code. Som konsult på Eccera får du en trygg anställning och samlar på dig värdefull arbetslivserfarenhet på uppdrag hos våra kunder. Din konsultchef stöttar dig i din utveckling där du hela tiden fyller på med nya erfarenheter och kunskaper. En utmärkt möjlighet att göra karriär.Dina arbetsuppgifter
Meriterande
Övrigt På grund av uppdragets karaktär kan säkerhetsprövning komma att genomföras.
Vad vi erbjuderPå Eccera får du de verktyg du behöver för att nå dina mål. Vi erbjuder alla våra konsulter kvalificerade utbildningar och certifieringar inom den senaste tekniken. Vi sätter stort värde på att våra medarbetare hela tiden ska fortsätta att utvecklas. Därför erbjuder vi dig möjligheten att lägga upp en individuell utbildningsplan, där vi bekostar såväl studiematerial som själva certifieringarna. Under din utveckling kommer vi matcha din kompetens mot rätt uppdrag i takt med att du avancerar.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Eccera Professionals AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5567183693 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Mjukvaruutvecklare |
| Yrkesområde | Data/IT |
Eccera Professionals AB söker en person till denna tjänst som mjukvaruutvecklare med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som mjukvaruutvecklare hos Eccera Professionals AB skickar du in din ansökan senast 2026-06-28.
Källa: Arbetsförmedlingen
Xamera AB söker en person till tjänsten som devops utvecklare i Linköping.
2026-01-21
Mer infoUMS Skeldar Sweden AB söker en person till tjänsten som it-säkerhetsanalytiker i Linköping.
2025-12-18
Mer infoEpishine AB söker en person till tjänsten som utvecklingsingenjör, maskin i Linköping.
2026-01-21
Mer info