Publiceringsdatum: 2026-10-06
Skulle du vilja jobba inom data/it? Nu har du chansen att börja jobba som mjukvaruutvecklare hos Eccera Professionals AB. Eccera Professionals AB söker för närvarande efter personal på heltid för en tjänst tills vidare. Kolla in deras jobbannons för mer information.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Linköping då det är tjänsteorten. Eccera Professionals AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som mjukvaruutvecklare. De har just nu ett ledigt jobb som mjukvaruutvecklare som kan vara av intresse för dig. Söker du efter en spännande karriär som mjukvaruutvecklare? Sök jobbet hos Eccera Professionals AB senast lördag den femte december 2026 och bli en del av deras team.
För dig som kandidat innebär vi en trygg partner som erbjuder spännande uppdrag, personlig utveckling och nära kontakt med våra rådgivare. Vi ser till att du får rätt uppdrag för din kompetens och dina ambitioner – alltid med människan i centrum.
För våra kunder betyder det att vi är en pålitlig leverantör som snabbt kan matcha rätt kompetens med rätt behov. Utöver vår egen starka konsultorganisation har vi även ett utökat partnernätverk, vilket gör att vi kan erbjuda ännu större flexibilitet och bredd i leveransen.
Samarbete och kvalitet präglar allt vi gör, och våra kärnvärden sammanfattas i vårt löfte: Empowering the Nordics through people.
Eccera har 300 anställda och kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö och Linköping. Vi är medlem i Almega Kompetensföretagen och följer deras tecknade kollektivavtal med Unionen.
Vi på Eccera söker nu en Integrationsutvecklare. Du kommer att bli en viktig del av ett agilt produktteam och arbeta med att utveckla, förvalta och vidareutveckla integrationslösningar som möjliggör effektiva, säkra och robusta informationsflöden mellan olika system och plattformar.
Som Integrationsutvecklare kommer du att arbeta brett med integrationer, backendutveckling och API. Du får möjlighet att både vidareutveckla befintliga lösningar och bidra till modernisering och utveckling av integrationsmiljön.
I rollen kommer du bland annat att:
Du kommer att arbeta i ett agilt produktteam och vara delaktig i sprintprocessen genom exempelvis sprintplanering, dagliga standups, retrospektiv och demos. Rollen innebär också nära samarbete med förvaltning, objektledning och verksamhetsrepresentanter. Därför är det viktigt att du kan kombinera ett starkt tekniskt fokus med förståelse för verksamhetens behov och omsätta dessa till fungerande tekniska lösningar.
Vi söker dig som har ett starkt tekniskt intresse och som trivs i en roll där du får ta ansvar för både utveckling, problemlösning och vidareutveckling.
För att vara aktuell för uppdraget ser vi att du har:
Som person är du lösningsorienterad, ansvarstagande och nyfiken. Du trivs med att arbeta självständigt samtidigt som du uppskattar att vara en del av ett team där man tillsammans löser problem och utvecklar smarta lösningar.
Du har lätt för att samarbeta med olika typer av människor och kan kommunicera tekniska frågor på ett tydligt och pedagogiskt sätt. Framför allt förstår du vikten av att tekniken ska skapa verklig nytta för verksamheten.
På Eccera matchar vi kompetens med rätt uppdrag och rätt miljö. Vi tror på långsiktiga relationer och på att våra konsulter ska få möjlighet att utvecklas genom spännande uppdrag, kompetensutveckling och nya utmaningar.
Som konsult hos oss får du en personlig kontakt genom hela uppdraget och möjlighet att utveckla din kompetens genom bland annat utbildningar, certifieringar och en individuell utvecklingsplan. Vi arbetar aktivt för att hitta uppdrag som matchar både din erfarenhet, din kompetens och dina framtida ambitioner.
Låter det här som ett uppdrag för dig? Skicka gärna in din ansökan redan idag! Vi ser fram emot att komma i kontakt med dig.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Eccera Professionals AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5567183693 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Mjukvaruutvecklare |
| Yrkesområde | Data/IT |
Eccera Professionals AB söker en person till denna tjänst som mjukvaruutvecklare med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som mjukvaruutvecklare hos Eccera Professionals AB skickar du in din ansökan senast 2026-12-05.
Källa: Arbetsförmedlingen