Publiceringsdatum: 2026-10-28
Är du intresserad av att jobba inom yrken med social inriktning? Vill du ta steget att arbeta som personlig assistent hos Kolmårdens Personliga Assistans AB? Nu har du möjligheten. Kolmårdens Personliga Assistans AB behöver någon som vill arbeta deltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.
Om du redan bor i närheten av Linköping, är det här din chans att söka ett spännande jobb Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Kolmårdens Personliga Assistans AB i rollen som personlig assistent så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Bli en del av teamet hos Kolmårdens Personliga Assistans AB som personlig assistent genom att ansöka senast fredag den tjugosjunde november 2026.
Nu söker vi en erfaren och positiv medarbetare för en delad tjänst på ca 60% personlig assistans och 25% arbetsledning (ca 85% sammanlagt).
I tjänsten som personlig assistent efterfrågar vi erfarenhet av omfattande omvårdnad, god arbetsmoral och samarbetsförmåga. Arbetstiden är förlagd dagtid och kvällstid samt varannan helg.
I arbetsledningen efterfrågar vi personliga egenskaper så som problemlösning, tillgänglighet, flexibilitet och god kommunikationsförmåga.
Rekrytering sker löpande.
Pälsdjur kan komma att förekomma på arbetstid.
B-körkort är meriterande.
Varmt välkommen med din ansökan!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Kolmårdens Personliga Assistans AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5569181455 |
| Typ av anställning | Tillsvidareanställning (inkl. eventuell provanställning) |
| Yrke | Personlig assistent |
| Yrkesområde | Yrken med social inriktning |
Kolmårdens Personliga Assistans AB söker en person till denna tjänst som personlig assistent med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som personlig assistent hos Kolmårdens Personliga Assistans AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-27.
Källa: Arbetsförmedlingen