Publiceringsdatum: 2026-05-26
Är du intresserad av att jobba inom administration, ekonomi, juridik? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Job Solution Sweden Consulting AB genom att arbeta som redovisningsekonom. Intresserade sökes för heltid-jobb hos Job Solution Sweden Consulting AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba tills vidare.
Linköping är platsen där detta jobb har sin tjänsteort. Om du är intresserad av en karriär inom redovisningsekonom, ta en titt på den lediga tjänsten som Job Solution Sweden Consulting AB erbjuder för att se om det är en matchning. Du har fortfarande tid att söka jobbet som redovisningsekonom hos Job Solution Sweden Consulting AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är tisdag den nionde juni 2026.
Vi söker nu en erfaren redovisningsekonom till ett långsiktigt konsultuppdrag hos vår kund. Uppdraget passar dig som trivs med ett brett ansvar inom redovisning och som vill arbeta i en verksamhet där du får kombinera operativt arbete med förbättrings- och utvecklingsinitiativ.
Det här är en roll för dig som har en stabil redovisningsbakgrund, är trygg i självständigt ansvar och uppskattar att arbeta nära både verksamhet och ekonomiavdelning i en större organisation.
Om uppdragetSom redovisningsekonom kommer du att ha helhetsansvar för flera mindre bolag och arbeta med hela redovisningsflödet – från löpande bokföring till bokslut och rapportering. Rollen innebär även deltagande i interna projekt samt arbete med att effektivisera processer och rutiner inom ekonomifunktionen.
Du arbetar i nära samarbete med kollegor inom ekonomi och andra delar av verksamheten och förväntas bidra med både struktur, kvalitet och ett förbättringsdrivet arbetssätt.
ArbetsuppgifterI rollen ingår bland annat att:
Vi tror att du är en trygg och självgående redovisningsekonom med flera års erfarenhet av kvalificerat redovisningsarbete. Du är van att ta eget ansvar, arbetar noggrant och har lätt för att prioritera och strukturera ditt arbete.
För att lyckas i rollen ser vi gärna att du har:
Det är meriterande om du har erfarenhet av:
Vad kul! Skicka in din ansökan så hör vi av oss för ett nästa steg i processen.
Som konsult hos oss på Job Solution Consulting omfattas man av en trygg anställning i nära dialog med sin konsultchef för att alltid säkerställa att du trivs och utvecklas i din roll. Vi erbjuder en rad förmåner med fokus på kompetensutveckling och välmående, Och självklart omfattas man också av kollektivavtal i sin tjänst hos oss. För eventuella frågor eller funderingar är du välkommen att höra av dig till mig.
Du når mig på fredrik.hovstadius@jobsolution.se.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Job Solution Sweden Consulting AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5594367608 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Redovisningsekonom |
| Yrkesområde | Administration, ekonomi, juridik |
Job Solution Sweden Consulting AB söker en person till denna tjänst som redovisningsekonom med placerings i Linköping. Om det låter intressant att arbeta som redovisningsekonom hos Job Solution Sweden Consulting AB skickar du in din ansökan senast 2026-06-09.
Källa: Arbetsförmedlingen
Studentconsulting Sweden AB (Publ) söker en person till tjänsten som redovisningsekonom i Linköping.
2026-05-22
Mer infoStudentconsulting Sweden AB (Publ) söker en person till tjänsten som redovisningsekonom i Linköping.
2026-05-22
Mer infoQuattro Bemanning & Rekrytering AB söker en person till tjänsten som beredare, elkraft i Linköping.
2026-01-23
Mer info